Kongres Biblijny w archiprezbiteracie krośnieńskim

Opublikowany przez: admin

 

W sobotę, 26 października 2019 r., odbyło się już piąte spotkanie Kongresu Biblijnego Archidiecezji Przemyskiej, któremu towarzyszą słowa „Panie, uświęć nas w prawdzie”. Tym razem adresatami byli mieszkańcy archiprezbiteratu jarosławskiego, a miejscem spotkania była parafia pw. św. Piotra i św. Jana z Dukli w Krośnie. Wzięli w nim udział duchowni i wierni parafii z dekanatów: Dukla, Krosno I, Krosno II, Krosno III, Miejsce Piastowe i Rymanów.

Wydarzenie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty, przywołaniem wstawiennictwa Ducha Świętego i zapaleniem świecy paschalnej – symbolu obecności Jezusa Chrystusa. Następnie wygłoszone zostały dwa wykłady: „Prorocy – słudzy prawdy” – ks. dr Mariusz Szmajdziński oraz „ Synoptyczna tradycja o Jezusie nauczającym w prawdzie” – dr hab. Krzysztof Mielcarek, KUL.

W dalszą część spotkania kongresowego wpisana była wspólnotowa modlitwa słowem Bożym oraz lokalny program biblijny. Całość zakończyła uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Stanisława Jamrozka.

Zapraszamy do odsłuchania dwóch odcinków „Studia Kongresowego”, które wyemitowaliśmy na antenie Radia FARA w poniedziałek (28 października) i wtorek (29 października br.). Były to dwie części relacji ze spotkania w Krośnie.

Zdjęcia z czwartego spotkania są dostępne w galerii.

Udostępnij

Dzieło Biblijne im. Św. Jana Pawła II w Archidiecezji Przemyskiej