Zjazd Dzieła Biblijnego Jarosław 2021

Opublikowany przez: admin

W sobotę, 23 października 2021 r., w Ośrodku Kultury i Formacji Chrześcijańskiej w Jarosławiu (Opactwo) odbył się coroczny zjazd Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. Wpisuje się on w cykl stałych wydarzeń formacyjnych i integracyjnych Stowarzyszenia w naszej archidiecezji. W radio Fara mówił o nim moderator Dzieła Biblijnego w ramach audycji “W rytmie wydarzeń” w dniu 18 października 2021 r.

Zjazd odbył się zgodnie z zapowiadanym wówczas programem. Po powitaniu uczestników zjazdu moderator Dzieła wygłosił konferencję o potrzebie rozeznawania duchowego w świetle przypowieści Jezusa o siewcy (Łk 8,4-15). Prelegent zwrócił najpierw uwagę na aktualną i pilną potrzebę tej umiejętności, a następnie ukazał jej specyfikę w świetle Jezusowej lekcji rozeznawania zawartej w przypowieści o siewcy. Przedłużeniem wspólnotowej lectio divina była osobista refleksja i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, aby każdy mógł skonfrontować siebie z odczytanym orędziem słowa Bożego.

Centralnym punktem zjazdu była Msza święta, której przewodniczył i homilię wygłosił bp Krzysztof Chudzio. Kaznodzieja w szczególny sposób podkreślił w niej potrzebę słuchania słowa Bożego dla rozwoju wiary i świadectwa chrześcijańskiego życia. Po godzinnej przerwie na posiłek i radość bycia we wspólnocie moderator podał najważniejsze informacje dotyczące działalności Dzieła Biblijnego. Spotkanie zakończyła modlitwa w intencji rozpoczętego synodu w Kościele, błogosławieństwo i wspólne zdjęcie. Zdjęcia ze zjazdu można zobaczyć w naszej GALERII.

26 października na antenie Radia Fara w ramach audycji “W rytmie wydarzeń” została wyemitowana rozmowa z uczestnikami zjazdu na temat tegorocznego spotkania, ale również o wartościach płynących z codziennego obcowania z Biblią, a także radości płynącej z bycia we wspólnocie. Wspomnianą audycję można odsłuchać TUTAJ.

Udostępnij

Dzieło Biblijne im. Św. Jana Pawła II w Archidiecezji Przemyskiej