XV Tydzień Biblijny

Opublikowany przez: admin

W najbliższą niedzielę, 23 kwietnia 2023 r., rozpocznie się w Kościele w Polsce XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku tym dniom towarzyszyć będzie hasło: Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego jak i myśl przewodnia Niedzieli Narodowego Czytania Pisma Świętego: Czy chcecie gardzić Kościołem?” (1 Kor 11,22). Jest to nawiązanie do hasła tegorocznego programu duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy.

W związku z tym tygodniem także na antenie Radia FARA pojawią się codzienne rozważania zatytułowane „Pismo Święte jest pożyteczne„, które opracował ks. prof. Stanisław Haręzga, biblista, moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II w Archidiecezji Przemyskiej.

W piątek, 21 kwietnia 2023 r., w programie „W rytmie wydarzeń” była okazja, aby ks. Haręzga osobiście zaprezentował zbliżający się cykl biblijnych spotkań, ale również zaprosił do Markowej na VI Sympozjum Biblijne „Zamieszkać w Słowie”, które 29 kwietnia odbędzie się w Markowej. Całość rozmowy została zamieszczona TUTAJ.

Udostępnij

Dzieło Biblijne im. Św. Jana Pawła II w Archidiecezji Przemyskiej