V Sympozjum Biblijne “Zamieszkać w Słowie”

Opublikowany przez: admin

W sobotę, 7 maja 2022 r., w Przeworsku z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II oraz Przeworskiej Kapituły Kolegiackiej odbyło się V Sympozjum Biblijne „Zamieszkać w Słowie” na temat „Nowotestamentowe „obrazy” Kościoła synodalnego”. Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Eucharystia, której w Bazylice Grobu Bożego przewodniczył abp Adam Szal.

W okolicznościowej homilii metropolita przemyski zauważył, że w pierwszą sobotę miesiąca tradycja nakazuje sięgnąć po różaniec, a kończący się 14. Tydzień Biblijny uwrażliwia na czytanie, rozważanie i życie Słowem Bożym.

Druga, wykładowa część V Sympozjum Biblijnego „Zamieszkać w Słowie” odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku. Zaplanowano tam trzy referaty, które wygłosili ks. dr hab. Stanisław Haręzga – moderator diecezjalny Dzieła Biblijnego w Archidiecezji Przemyskiej, ks. dr hab. Piotr Łabuda – profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i ks. prof. dr hab. Stefan Szymik – profesor zwyczajny w Instytucie Nauk Biblijnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

To wyjątkowe wydarzenie biblijne wpisuje się w diecezjalną drogę synodalną przed Synodem Biskupów w październiku 2023 r. Dlatego wzięli w nim udział m.in. członkowie Dzieła Biblijnego, koordynatorzy i uczestnicy grup synodalnych oraz wszyscy miłośnicy Słowa Bożego, którzy w duchu synodalności zatroskani są o większą promocję Biblii w życiu i misji naszego diecezjalnego Kościoła.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z sympozjum udostępnionymi dzięki diecezjalnej rozgłośni Radio Fara – TUTAJ.

Udostępnij

Dzieło Biblijne im. Św. Jana Pawła II w Archidiecezji Przemyskiej