Nowenna przed beatyfikacją rodziny Ulmów

Opublikowany przez: admin

Do liturgicznej tradycji Kościoła, który przez nowenny przygotowuje się do szczególnych uroczystości wiary, nawiązuje nowenna przed beatyfikacją Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci. Dla niej powstały materiały oparte na przeslaniu ośmiu błogosławieństw z Kazania na Górze (Mt 5,3- 12), które stanowią Jezusową propozycję drogi do świętości i wiecznego szczęścia w niebie. W stopniu heroicznym przeszli ją już męczennicy z Markowej, czego potwierdzeniem będzie ich uroczysta beatyfikacja.

Pomocą w przygotowaniu się do przeżycia tego wydarzenia wiary mogą służyć przygotowane materiały, które wiążą się z codzienną parafialną Mszą świętą. Chcąc z nich skorzystać, wystarczy sięgnąć po opracowane pozycje – TUTAJ.

Uzupełnieniem nowenny parafialnej jest propozycja nowenny z radiem Fara, skierowanej szczególnie do rodzin i osób, które nie będą mogły uczestniczyć w codziennej Mszy świętej w swoim kościele. Każde spotkanie radiowe w ramach tej nowenny składać się będzie z trzech zasadniczych części: spojrzenia na każde błogosławieństwo, na jego realizację przez Ulmów oraz ukazania możliwości ich naśladowania i przywoływania ich orędownictwa u Boga. Radio będzie transmitować nowennę każdego dnia od 1 do 9 września w godzinach 16:35 i 21:25.

Udostępnij

Dzieło Biblijne im. Św. Jana Pawła II w Archidiecezji Przemyskiej