Niedziela Słowa Bożego 2021

Opublikowany przez: admin

Z inicjatywy papieża Franciszka, w III Niedzielę Zwykłą, 24 stycznia 2021 r., będziemy obchodzić w całym Kościele drugą Niedzielę Słowa Bożego. Na tę okoliczność Dzieło Biblijne przygotowało materiały duszpasterskie do wykorzystania podczas Eucharystii. Zawierają one: wprowadzenie do Mszy świętej, komentarz do czytań, propozycję homilii oraz modlitwę powszechną. Dodatkowo dołączono lectio divina do niedzielnej Ewangelii z Mk 1,14-20, którą można wykorzystać do indywidualnej modlitwy czy na spotkaniach w małych grupach.

Materiały te zostały przesłane do wszystkich parafii archidiecezji. Dostęp do nich możliwy jest dla wszystkich na stronie internetowej Dzieła Biblijnego. Gorąco zachęcam duszpasterzy, aby skorzystali z przesłanych materiałów i w homilii pomogli wiernym wejść w głębszą relację ze słowem Bożym. W tę niedzielę na Mszach świętych należy dokonać uroczystego wniesienia Ewangeliarza, dobrze przygotować liturgię słowa Bożego, dobrać odpowiednie pieśni mszalne i zachęcić do rodzinnej modlitwy słowem Bożym.

Przez Dzieło Biblijne w naszej archidiecezji zostały przygotowane również materiały na rozpoczęty rok duszpasterski poświęcony Eucharystii pt. Ewangeliczne uczty z Jezusem a tajemnica Eucharystii (do pobrania poniżej). Zawierają one: wyjaśnienie ewangelicznych tekstów opisujących uczty z Jezusem, impulsy do osobistej refleksji i modlitwy oraz przesłanie na rok eucharystyczny.

Niedziela Słowa Bożego byłaby dobrą okazją, aby w każdej parafii, w oparciu o przygotowane pomoce, zapowiedzieć albo już zainicjować jakąś serię duszpasterskich działań w tym roku w ramach: parafialnej szkoły słowa Bożego, cyklicznych konferencji czy formacyjnych spotkań różnych grup parafialnych.

Zróbmy, co w naszej mocy, aby Niedziela Słowa Bożego była dla naszych wspólnot parafialnych, dla naszych rodzin i dla każdego z nas prawdziwie dniem spotkania z żywym słowem Bożym.

Moderator Dzieła Biblijnego w Archidiecezji Przemyskiej
ks. Stanisław Haręzga

ks. Stanisław Haręzga – Ewangeliczne uczty z Jezusem a tajemnica Eucharystii – pobierz TUTAJ.

Udostępnij

Dzieło Biblijne im. Św. Jana Pawła II w Archidiecezji Przemyskiej