Kongres Biblijny w archiprezbiteracie sanockim

Opublikowany przez: admin

W sobotę, 5 października 2019 r., odbyło się drugie spotkanie Kongresu Biblijnego Archidiecezji Przemyskiej, któremu towarzyszy hasło „Panie, uświęć nas w prawdzie”. Tym razem adresatami byli mieszkańcy archiprezbiteratu sanockiego, a miejscem spotkania było sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Wzięli w nim udział duchowni i wierni parafii z dekanatów: Brzozów, Domaradz, Grabownica, Jaćmierz, Sanok I, Sanok II i Rzepedź.

Wydarzenie rozpoczęło się na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Strachocinie, gdzie zawiązano wspólnotę, przywołano wstawiennictwa Ducha Świętego i zapalono świecę paschalną – symbol obecności Jezusa Chrystusa. Następnie wygłoszone zostały dwa wykłady: Prawda was wyzwoli (J 8, 31). Prawda a wolność w perspektywie biblijnej – ks. prof. dr hab. Stefan Szymik oraz „Cóż to jest prawda?” (J 18, 38). Co to znaczy szukać prawdy? – ks. dr hab. Piotr Łabuda.

Druga część spotkania kongresowego miała miejsce w kościele parafialnym w Strachocinie. Odbyła się tam wspólnotowa modlitwa słowem Bożym oraz lokalny program biblijny poświęcony św. s. Faustynie w wykonaniu diakonii muzycznej z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanoku pod kierownictwem Moniki Florek. Całość zakończyła uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem abp. Adama Szala, metropolity przemyskiego.

Zapraszamy do odsłuchania dwóch odcinków „Studia Kongresowego”, które zostały wemitowane na antenie Radia FARA w poniedziałek (7 października) i wtorek (8 października br.). Były to dwie części relacji ze spotkania w Strachocinie.

Zdjęcia z drugiego spotkania są dostępne w galerii.

Udostępnij

Dzieło Biblijne im. Św. Jana Pawła II w Archidiecezji Przemyskiej