Kongres Biblijny w archiprezbiteracie bieszczadzkim

Opublikowany przez: admin

W sobotę, 21 września 2019 r., zainaugurowano pierwszy Kongres Biblijny Archidiecezji Przemyskiej. Wydarzenie miało miejsce w sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku i skierowane było do duszpasterzy i mieszkańców archiprezbiteratu bieszczadzkiego, czyli dekanatów: Lesko, Lutowiska, Solina i Ustrzyki Dolne. W związku z rozpoczęciem Kongresu, na antenie Radia FARA, w każdy poniedziałek o godz. 21:30 będzie emitowane „Studio Kongresowe”, czyli audycje poświęcone ostatnim wydarzeniom.

Podczas I części relacji można było usłyszeć powitanie uczestników Kongresu, którego dokonał ks. prał. Wojciech Szlachta, modlitwę na rozpoczęcie kongresu, wykład pt. Jak Żydzi i Grecy rozumieli prawdę, który wygłosił ks. dr hab. Andrzej Piwowar z KUL, oraz fragmenty nabożeństwa biblijnego, które poprowadził ks. prof. Stanisław Haręzga, Moderator Dzieła Biblijnego Archidiecezji Przemyskiej.

II część relacji z Polańczyka wyemitowana została w poniedziałek, 30 września 2019 r., o godz. 21:30. W tym czasie mogliśmy usłyszeć referat pt. Prawda w świetle Psalmów, który wygłosił ks. dr Maciej Dżugan z Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, homilię bp Stanisława Jamrozka, którą wygłosił podczas sprawowanej wówczas Eucharystii w sanktuarium MB Pięknej Miłości, a także fragmenty lokalnego programu biblijnego, który przygotowała młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych. Zachęcamy, aby włączać się w przebieg Kongresu Biblijnego Archidiecezji Przemyskiej poprzez fale rozgłośni Radia Fara.

Zdjęcia z inauguracji są dostępne w galerii.

Udostępnij

Dzieło Biblijne im. Św. Jana Pawła II w Archidiecezji Przemyskiej