Boże Narodzenie 2022

Opublikowany przez: admin

Drodzy Członkowie i Przyjaciele Dzieła Biblijnego,

Istotną treścią Bożego Narodzenia jest prawda, że Bóg Ojciec z miłości zechciał objawić Siebie poprzez Syna, odwieczne Słowo, które w Jezusie stało się człowiekiem dla naszego zbawienia. Nie może być piękniejszej Dobrej Nowiny dla człowieka. Na przełomie każdego roku stajemy zasłuchani w to orędzie, które Chrystusowy Kościół ogłasza całemu światu.

Z wiarą przyjmijmy go na nowo. Nie sprowadzajmy więc Bożego Narodzenia jedynie do spraw zewnętrznych, do samych zwyczajów i świątecznych przyjemności. Przecież celem przyjścia Syna Bożego na świat było obdarowanie nas mocą, abyśmy mogli narodzić się do nowego życia dzieci Bożych i stali się obywatelami królestwa Bożego.

Czcząc narodzenie naszego Pana i Zbawiciela, świętujmy więc w Nim nasze nowe narodziny. Niech Boże Narodzenie pomoże nam odnowić w sobie tę świadomość, niech obudzi w nas pragnienie głębszej relacji z Jezusem Chrystusem, żywym i odwiecznym Słowem Boga. A w zwyczajnej codzienności Nowego Roku 2023 podtrzymujmy ją poprzez osobiste doświadczenie lektury i modlitwy Pismem Świętym. Ceńmy sobie ten szczególny sposób obecności wcielonego Słowa Bożego pośród nas, we wspólnocie Kościoła, i bądźmy Jego świadkami pośród zamętu i ciemności współczesnego świata.

Z kapłańskim błogosławieństwem i świątecznym pozdrowieniem

Ks. Stanisław Haręzga

Moderator Dzieła Biblijnego

Udostępnij

Dzieło Biblijne im. Św. Jana Pawła II w Archidiecezji Przemyskiej